8 kreatywnych pomysłów na imprezę integracyjną – Zaskocz swój zespół

Zatrudniasz w swojej firmie kilku lub kilkunastu pracowników? A może więcej? Chcesz, żeby te osoby jak najlepiej ze sobą współpracowały? Zorganizuj dla nich imprezę integracyjną. Pracownicy lepiej się poznają, a to wpłynie pozytywnie na ich aktywność zawodową i rozwój Twojego biznesu.

Malowanie przy winie

Świetną opcją, która umożliwi lepsze poznanie się pracowników, jest malowanie przy winie. Czynności artystyczne pozwolą ekipie zapomnieć na chwilę o pracy i się zrelaksować. Malowanie to wspaniała zabawa, więc zapewne śmiechom i rozmowom nie będzie końca.

Może się okazać, że ktoś, kto na co dzień w pracy osiąga najlepsze wyniki, podczas tworzenia swojego dzieła nie radzi sobie zbyt dobrze. To pokaże zespołowi, że każdy członek załogi jest dobry w czymś innym. Ewentualna nieporadność uczestnika imprezy stwarza też możliwość udzielenia mu pomocy, co skutkować może nawiązanie, pozytywnych relacji.

pomysły na imprezę integracyjną

Warsztaty kreatywne

Nic tak nie łączy ludzi, jak wspólne działanie. Ciekawym pomysłem na zabawę, która sprzyja integracji, są warsztaty kreatywne. Co może się kryć z tym sformułowaniem? Mogą to być różne zajęcia, np. warsztaty z garncarstwa, zajęcia konstruktorskie itp.

Aktywność trzeba dobrać do zainteresowań i charakterów pracowników, ale należy pamiętać, że warto zawsze spróbować czegoś nowego. Można wówczas odkryć zupełnie nowe cechy poszczególnych osób, o których nie miało się pojęcia. Poważny kierownik działu umorusany w glinie podczas lepienia garnków? Czemu nie.  Wbrew pozorom nie wpłynie to negatywnie na jego wizerunek. Pracownicy zobaczą jego bardziej ludzką twarz. Może nawet bardziej go polubią?

Gra w terenie

W ostatnim czasie coraz popularniejsze stają się gry terenowe. Nic dziwnego, bo to naprawdę interesujący sposób na spędzanie wolnego czasu. Zastanawiasz się, na czym to polega? Scenariusze zabawy mogą być bardzo różne. Najczęściej uczestnicy mają za zadanie rozwikłać jakąś zagadkę. Często robią to, korzystając z mapy, gdyż cała impreza odbywa się na zewnątrz, np. w lesie, na terenie miasta itp.

Wspólne rozwiązywanie niewyjaśnionych spraw zbliża ludzi do siebie. Chyba wiesz o tym, że lepiej pracować z kimś bliskim, kogo darzy się sympatią, niż z kimś obcym, kogo się nie lubi, prawda?

Warsztaty kulinarne

Słyszałeś kiedyś takie powiedzenie, że nic nie łączy ludzi bardziej niż wspólne gotowanie? Coś w tym jest. Może zatem zorganizujesz dla swoich pracowników warsztaty, na których będą razem pichcić? Przygotowując zabawę, możesz wzorować się na popularnych programach kulinarnych. Szczypta rywalizacji nikomu nie zaszkodzi.

Możesz skorzystać też z gotowych ofert i o nic się nie martwić. Nie dość, że ekipa będzie się świetnie bawić, to jeszcze naje się do syta.

Działanie na rzecz innych

Pomaganie potrzebującym także zbliża ludzi do siebie. Czy z pomagania można urządzić imprezę? Oczywiście, że tak.

Trzeba wybrać, komu chcecie pomóc i w jaki sposób. Możecie np. budować karmniki dla ptaków lub budki dla jeży. Wszystko przy dobrej muzyce, smacznym poczęstunku i rozmowach.

Co myślisz o tym, żeby na koniec zrobić konkurs na najpiękniejszy karmnik/domek dla jeży?

Marsz na poligon!

To nie żart. Głowisz się, co to za impreza integracyjna na poligonie? To oczywiście popularny paintball. Rozgrywki są bezpieczne i stwarzają możliwość współzawodnictwa. Gra w drużynie zmniejsza dystans pomiędzy zawodnikami, co przekłada się na ich kontakty miejscu pracy.

Ognisko integracyjne

Nieco mniej wymyślną, ale bardzo przyjemną opcją na imprezę firmową jest ognisko. Można na nim miło spędzić czas i zjeść coś dobrego. Idealnie byłoby, gdyby uczestnicy samodzielnie musieli wszystko przygotować, tzn. narąbać drewna, poukładać je, przyrządzić kiełbas, szaszłyki.

Taka zabawa na łonie natury potrafi oczyścić umysł i zrelaksować zmęczony organizm.

Trochę mniej wymagającą alternatywą dla ogniska jest grill. Ważne, żeby wspólne biesiadowanie odbywało się w przyjemnych warunkach, najlepiej w otoczeniu przyrody.

Wspólny wyjazd

Impreza integracyjna wcale nie musi odbywać się w okolicach miejsca pracy. Może mieć ona miejsce w zupełnie innym mieście, a nawet kraju! Wspólny wyjazd to cudowny pomysł na to, żeby lepiej się poznać.

Na wycieczce możecie zwiedzić razem najbardziej interesujące miejsca w danym regionie, a wieczorem pójść do knajpy i odpocząć.

Nie musicie też wracać do domu na noc. Nocleg w nowym miejscu z nowo poznanymi osobami to dopiero sprawdzian dla relacji.

Zorientuj się tylko, czy dla żadnej osoby taki wyjazd nie jest problemem. Różne sytuacje życiowe mogą sprawiać, że ktoś, zamiast świetnie się bawić i integrować z innymi, myślami odpłynie zupełnie gdzieś indziej. A nie o to tutaj chodzi, prawda?

Mała wskazówka

Możliwości zorganizowania imprez firmowych jest bardzo wiele. Możesz dla swoich pracowników wymyślić coś sam lub skorzystać z gotowych ofert. Jest jednak jedna ważna rzecz, o której musisz pamiętać! Impreza integracyjna nie powinna odbywać się w miejscu pracy.

Zmiana otoczenia, neutralny grunt to coś, co pozwoli uczestnikom oderwać się od zawodowych obowiązków i pokazać, jacy są naprawdę.

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.